Sıkça Sorulan Sorular

Para Yatırma

Milli Piyango Online hesabınıza anlaşmalı bankalar dışında tüm bankalardan para yatırmak için; Garanti BBVA'ya ait IBAN bilgisini kullanarak kendinize ait üye hesabınıza EFT ile para yatırabilirsiniz. 

Bankacılık uygulamalarınızın EFT menüsü üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek EFT ile para transferini gerçekleştirebilirsiniz ;

 1. Alıcı ismi alanına ,"Sisal Şans" ,
 2. IBAN alanına ; TR890006200038100006251483,
 3. Açıklama alanına ; Kendinize ait TCKN 'Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası' yazılmalı.
 4. Son olarak yatırmak istediğiniz tutar bilgisini girerek EFT'nizi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT işlemlerinizin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için, lütfen işlem yaptığınız bankada kimlik numarası bilginizin kayıtlı olduğundan emin olunuz.

EFT ile yapılan para transferleri işlem dekontunuzun üzerinde yer alan kimlik numarasına ait oyun hesabına aktarılacaktır.

EFT ile yapacağınız para transfer işlemlerinde, sadece kendinize ait Milli Piyango Online üyelik hesabınıza para gönderimi yapabilirsiniz.

EFT ile ödeme yapma adımlarında dikkat edilmesi gereken noktalar:

 • EFT işlemleri hafta içi 17:00'ye kadar gerçekleşmektedir. Para aktarımlarınızı bu saatten önce yapınız. Aksi durumda paranız bir sonraki iş günü Milli Piyango Online hesabınıza aktarılacaktır.
 • Alıcı kısmına mutlaka 'Sisal Şans' yazın. Farklı bir isim yazılması durumunda gönderilen tutar üyelik hesabınıza geçmeyecektir.
 • Lütfen işlem yaptığınız bankada kimlik numarası bilginizin kayıtlı olduğundan emin olunuz.
 • Bankaların EFT menüleri birbirinden farklı olup, minimum EFT yapılacak tutar ve işlem ücretleri bankalar tarafından belirlenmektedir.

IBAN (International Bank Account Number-Uluslararası Banka Hesap Numarası), para transferlerinin yanlış hesap numaralarına yapılmasını önlemek amacıyla ilk olarak Avrupa Birliği ülkelerinde ortaya çıkmış bir hesap numarası standardıdır.

IBAN Nasıl Kullanılacak?

Her banka, müşterisinin para transferine konu hesabi için IBAN'i üretmiş durumdadır ve müşterisine bildirir.

Parayı alacak olan kişi (ALICI) kendi hesabına ait IBAN'ı parayı gönderecek olan kişiye (GÖNDERİCİ) bildirir.

Gönderici, para transfer emrini kendi bankasına verirken alıcının IBAN'ını belirtir. Göndericinin bankası bu IBAN'i doğrular ve alıcının IBAN'ina para transferini gerçekleştirir.

Ülkemizin IBAN uzunluğu 26 hane olarak belirlenmiştir. 

Milli Piyango Online hesabınıza anlaşmalı bankalar dışında tüm bankalardan para göndermek için; Garanti BBVA'ya ait TR890006200038100006251483 IBAN bilgisini kullanarak kendinize ait üye hesabınıza EFT ile para yatırabilirsiniz. 

EFT işlemlerinden alınabilecek ücret, işlem tutarının 1.000 TL ve altında olması halinde mobil bankacılık uygulamaları ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemler ile düzenli ödemelerde 1 TL'yi, ATM'den yapılan işlemlerde 2 TL'yi, diğer kanallar ile yapılan işlemlerde ise 5 TL'yi geçemez.

İşlem tutarının 1.000 TL ile 50.000 TL arasında olması halinde bu sınırlar sırasıyla 2 TL, 5 TL ve 10 TL olarak, işlem tutarının 50.000 TL üzerinde olması halinde bu sınırlar sırasıyla 25 TL, 50 TL ve 100 TL olarak uygulanır.

Daha detaylı bilgi ive bankadan bankaya değişebilen komisyon uygulamaları için Bankanız ile görüşebilirsiniz.

Yapılan EFT nin Milli Piyango Online hesabına geçmemesinin 5 nedeni olabilir.

1 - EFT işlemi bankaların mesai saatleri dışında yapılmış olabilir.

2- EFT bilgileri hatalı girildiği için tutar banka hesabımıza yansımamış olabilir.

3 - Banka kanalında ve Millipiyangoonline.com'da kayıtlı TC Kimlik Numaranız eşleşmemiş olabilir. Size ait bir banka hesap kanalı aracılığı ile sadece kendi Millipiyangoonline.com üye hesabınıza para gönderimi yapabilirsiniz. Size ait olmayan bir Millipiyangoonline.com üyelik hesabına para gönderimi yapamazsınız.

4 - İşlem yapmakta olduğunuz bankada Kimlik Numaranız kayıtlı olmayabilir.

5 - Millipiyangoonline.com üyelik hesabınıza bir şirket hesabından para yatırma işlemi gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Şirket hesabında bulunan VKN 'Vergi Kimlik Numarası' ile Millipiyangoonline.com üyelik hesabınızdaki TCKN ' Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası' eşleşmediği için yatırdığınız para Şirket hesabınıza geri iade edilecektir.

Gerekli kontrollerin ardından daha detaylı bilgi almak için Milli Piyango Online hesabınıza yaptığınız para transferine ait dekontunuzu destek@millipiyangoonline.com adresine gönderebilir, 0850 390 7333 numaralı Müşteri Destek Hattını arayabilir ya da Canlı Destek uygulaması üzerinden destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz bankaların Ödemeler sekmesi altındaki Şans Oyunları’ ndan Milli Piyango’ yu seçerek Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı (TCKN) ve yatırmak istediğiniz tutarı girerek Milli Piyango oyun hesabınıza hızlıca havale yapabilirsiniz.

Banka Kanallarına Göre Para Yatırma Komisyon Bedelleri
Banka Adı İnternet Bankacılığı Mobil Bankacılık ATM (Kartlı) ATM (Kartsız) Çağrı Merkezi
GARANTİ ₺12.00 ₺15.00 ₺15.00 - -
İŞ BANKASI ₺11.50 ₺11.50 ₺14.00 ₺14.00 -
ZİRAAT BANKASI ₺3.00 ₺3.00 - - ₺3.00
QNB FİNANSBANK ₺11.50 ₺11.50 ₺11.50 ₺11.50 -
HALKBANK ₺4.20 ₺4.20 - - ₺4.20
ŞEKERBANK ₺3.00 ₺3.00 ₺3.00 ₺3.00 ₺3.00
DENİZBANK ₺10.00 ₺10.00 ₺10.00 - ₺10.00
VAKIFBANK ₺4.00 ₺4.00 - - ₺5.00
AKBANK ₺12.00 ₺12.00 ₺14.00 ₺14.00 -
YAPI KREDİ  ₺12.00 ₺12.00 ₺14.00 ₺14.00 -
ENPARA.COM Ücretsiz Ücretsiz - - -
FİBABANKA Ücretsiz Ücretsiz - - -
TEB ₺6.00 ₺6.00 ₺6.00 ₺6.00 ₺6.00

Anlaşmalı bankalardan para yatırırken sadece kendinize ait Milli Piyango Online hesabına para gönderimi yapabilirsiniz.

Banka kanalında ve Milli Piyango Online'da kayıtlı TC Kimlik Numarasının aynı olması, yani size ait olması gerekmektedir. Herhangi bir kişiye ait Milli Piyango Online hesabına para gönderimi yapılamamaktadır.

Daha detaylı bilgi için Milli Piyango Online hesabınıza yaptığınız para transferine ait dekontunuzu destek@millipiyangoonline.com adresine gönderebilir, 0850 390 7333 numaralı Müşteri Destek Hattını arayabilir ya da Canlı Destek uygulaması üzerinden destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İşlem yaptığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Milli Piyango hesapları arası para transferi uygulamamız bulunmamaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz aşağıdaki bankaların,

 • Akbank
 • Denizbank
 • Fibabank
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi
 • Ziraat Bankası

ekranlarında millipiyangoonline.com ödemesini göremiyorsanız destek@millipiyangoonline.com ’a mail atınız ya da 0 850 3907333 nolu "canlı destek" hattını arayınız.

Eğer bu bankalar dışındaki bir bankadan Milli Piyango Online hesabınıza para yatırmak istiyorsanız EFT ile para gönderimi yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile para aktarımı yapılmadığı gibi kazanılan ikramiyeler de kredi kartı numarasına gönderilmemektedir.

Ayrıca avans hesap kullanılarak yapılan para transfer işlemlerine de kanunen izin verilmemektedir.

Yardıma mı ihtiyacın var?
Sıkça Sorulan Sorular İnceleyin