Sorumlu Oyun

Sisal Şans olarak, oyun oynamanın sadece eğlence amaçlı olmasını sağlamak konusunda toplumdaki rolünün ve sorumluluklarının farkındadır. Özellikle taahhüdü, 18 yaşından küçüklerin piyango oynamamaları ve oyuncuların oyun bağımlılığından korunması gibi iki ana konuyla ilgilidir.

Sorumlu Oyun Programı

Programda sadece oyuncuların değil; çalışanların, dağıtım ağı ve satış ortaklarının, kurumların, sektördeki operatörlerin ve tüm müşterilerin korunmasını en üst düzeyde garanti altına almayı taahhüt eden 4 aksiyon başlığı vardır:

  • Çalışan ve Müşteri Hizmetleri Eğitimi: Tüm çalışanları Sorumlu oyun hakkında duyarlı hale getirme ve müdahale alanları konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan eğitim faaliyetleri
  • Sorumlu Satış İletişimi: İletişim kampanyalarında Sorumlu oyun hassasiyetini gözetir uygulamalar
  • Kendini Devre Dışı bırakma ; Önleme mekanizmaları (kendini sınırlama ve kendini devre dışı bırakma) ve çevrimiçi oyun izleme/analizler
  • Toplum bilinci oluşturma  ; Sorumlu oyun hakkındda duyarlılık oluşturma ve bilgilendirme amaçlı düzenli içerik yayını

Sadece 18 yaş üstü oyuncular oynayabilir

Reşit olmayanlar için oyuna erişim kesinlikle yasaktır. Bir hesap oluştururken Sisal Şans, kullanıcının bilgilerini 18 yaşından büyük olduğundan emin olmak için kontrol eder. 

Kendini Devre Dışı Bırakma Özelliği

Sisal, oyunculara kendilerini oyunun dışında bırakma imkanı verir. Hesabının kendini devre dışı bırakma bölümünden kendini devre dışı bırakmayı isteyebilirsin. Kendi kendini devre dışı bırakmadan sonra, herhangi bir oyun işlemi (para yatırma, piyango oyunu oynama vb.) yapamazsın, ancak herhangi bir zamanda hesaptan para çekme talebinde bulunabilir. Başka bir hesap açılmasını ise isteyemez/talep edemezsin.

         1. Geçici Devre Dışı Bırakma

Kendini devre dışı bırakma geçici süreyle olabilir. Geçici uzaklaşma durumunda üye geçici süre boyunca hesabı üzerinden herhangi bir oyun oynayamaz veya hesabına para yükleyemez. Geçici süre 15, 30 veya 60 günlük bir dönem olabilir. Bu süre içerisinde üye hesabından para çekebilir. Geçici süre tamamlandığında üye hesabı otomatik olarak aktive edilir, aktivasyon sonrasında üye hesabına para yatırıp, oyun oynamaya devam edebilir.

          2. Kalıcı Devre Dışı Bırakma

Kalıcı uzaklaşma durumunda ise üye hesabı üzerinden herhangi bir oyun oynayamaz veya hesabına para yükleyemez. Bu durumda üye hesabından para çekebilir. Kalıcı süre 3 aylık bir dönemdir. Üye 3 ay sonunda hesabının aktive edilmesi için talebini kimlik belgesinin bir kopyasını e-posta içerisine ekleyerek Müşteri Hizmetlerine iletmelidir.

Müşteri Hizmetleri talebi ve üye bilgilerini inceleyerek üye hesabını aktive edecektir, hesabın aktive edilmesi işlemi 7 gün sonra tamamlanacaktır. Aktivasyon sonrasında üye hesabına para yatırıp, oyun oynamaya devam edebilir.

Üye hesabı geçici veya kalıcı süreli kapalıyken oyun oynamak veya hesabına para yatırmak istediğinde Sorumlu oyun limitlerinden kaynaklı işlem yapamayacağı hata mesajı olarak verilecektir.

Yardıma mı ihtiyacın var?